Grupa Morizon-Gratka wspiera uchodźców z Ukrainy

Na początku marca 2022 r. Grupa Morizon-Gratka postanowiła przekazywać część przychodu z każdego ogłoszenia dodanego przez osobę prywatną w serwisach morizon.pl i gratka.pl na dofinansowanie noclegów dla uchodźców. Przy wsparciu Fundacji Ocalenie, z zebranych środków opłaciliśmy 416 noclegów krótkoterminowych przybywającym do Polski obywatelom Ukrainy.

Pomoc w znalezieniu dachu nad głową osobom uciekającym z objętej wojną ojczyzny i poszukującym pomocy w Polsce była dla nas szczególnie ważna. Od 24 marca do 10 czerwca z krótkoterminowego zakwaterowania hotelowego organizowanego przez Fundację Ocalenie skorzystało 1230 osób. Zgromadzone pieniądze pozwoliły nam sfinansować noclegi ponad 400 potrzebującym.

Nie mogliśmy być obojętni, kiedy rozpoczęła się wojna w Ukrainie. Uchodźcy potrzebowali naszego wsparcia przy poszukiwaniu mieszkania w Polsce. Zapewnienie godziwego miejsca do życia to była najbardziej podstawowa potrzeba setek tysięcy osób, a pomoc w znajdowaniu domu to także podstawa misji Grupy Morizon-Gratka. Dlatego od początku przyłączyliśmy się do aktywnej akcji pomocy

– mówi Jarosław Święcicki, Prezes Zarządu Grupy Morizon-Gratka.

Już z początkiem marca podjęliśmy pierwsze działania wspierające uchodźców. W odpowiedzi na rosnącą liczbę osób przybywających z Ukrainy i poszukujących mieszkania w Polsce, uruchomiliśmy bezpłatną i dostępną w ukraińskiej wersji językowej aplikację mobilną „Nieruchomości Morizon.pl”.

Aplikacja dostępna jest na App Store oraz w sklepie Google Play.

W tym samym czasie powołaliśmy także nową sekcję ogłoszeniową „Pomoc dla Ukrainy”. Dostępna jest pod adresem www.gratka.pl/help-ua oraz w strefie ukraińskiej na Onet.pl. Osoby oferujące uchodźcom wsparcie w różnym zakresie mogą w niej bezpłatnie publikować ogłoszenia. Tysiące pojawiających się ofert dotyczą transportu, noclegów, pracy dla uchodźców, pomocy w roli tłumacza, pomocy psychologicznej, przekazywania odzieży i produktów spożywczych. Jedną z najważniejszych kategorii tworzą ogłoszenia dotyczące poszukiwania bliskich czy prośby o pomoc.

Działa także dedykowana obywatelom Ukrainy i osobom pomagającym uchodźcom strona internetowa www.morizon-gratka.pl/pomoc-ukrainie, a w niej szereg cennych wskazówek i informacji dotyczących spraw związanych z poszukiwaniem mieszkania, pracy i procedurami administracyjnymi. Artykuły publikowane są w polskiej i ukraińskiej wersji językowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here