Wyprzedaże w czarny piątek, czyli jak zaoszczędzić?

Fot. Black Friday / Materiał Partnera
Fot. Black Friday / Materiał Partnera
Materiał Partnera

Wielokrotnie słyszałeś o czarnym piątku, ale dalej nie wiesz na czym on polega? Nieustannie szukasz sposobów na podreperowanie swojego budżetu domowego? Te dwa tematy mają ze sobą bardzo wiele wspólnego. Przeczytaj poniższy artykuł i przekonaj się, dlaczego zbliżający się Black Friday jest idealnym dniem na zrobienie zakupów!

Sposoby na rozsądne oszczędzanie pieniędzy

W obliczu szalejącej inflacji widzimy wzrosty cen w każdym aspekcie naszego życia. Oprócz żywności i innych produktów pierwszej potrzeby drożeje również cena paliw czy urządzeń elektronicznych. Niestety proporcjonalnie do wzrostu ich cen nie rosną nasze zarobki. Tym samym robimy wszystko, aby podreperować nasz domowy budżet. W tym celu część z nas decyduje się na rozpoczęcie dodatkowej pracy zarobkowej, z kolei inni skupiają się na maksymalnym oszczędzaniu w ramach swojej obecnej pensji. Zastanawiasz się, w jaki sposób można skutecznie oszczędzać z miesiąca na miesiąc?

Po pierwsze, warto zweryfikować transakcje karty płatniczej z poprzednich miesięcy i zastanowić się, jakie wydatki nie były konieczne, a pobierały znaczną część naszego budżetu. Co ciekawe, czasem i małe kwoty, ale płacone regularnie, powodują zebranie pokaźnej kwoty w skali całego miesiąca.

Po drugie, powinniśmy ograniczyć wydawanie pieniędzy na rzeczy bądź usługi, które nie są dla nas niezbędne. Codzienne spożywanie kawy w pobliskiej kawiarni to świetny sposób na spędzenie czasu, jednak zdecydowanie jest to coś, z czego możemy zrezygnować lub zdecydowanie to ograniczyć. Pamiętaj jednak, aby w tym wszystkim nie popaść w skrajność. Życie jest tylko jedno i trzeba z niego korzystać, a oszczędzanie nie może przerodzić się w żałowanie sobie każdej przyjemności.

CZYTAJ TAKŻE | Promocje na koniec roku – jaki sprzęt do domu warto kupić?

Czym jest czarny piątek? 

Oszczędzać można również…podczas robienia zakupów. Umiejętnie musimy w tym przypadku wykorzystywać wszelkie promocje i akcje marketingowe, które pomogą nam zrobić zakupy w znacznie niższej cenie. Jedną z takich okazji jest znany już na całym świecie Black Friday. 

Czarny piątak, szerzej znany pod nazwą Black Friday, to święto, które przybyło do nas ze Stanów Zjednoczonych. W tym roku przypada na piątek 25 listopada. To dzień, w którym ogrom sklepów internetowych oraz stacjonarnych decyduje się na wprowadzenie promocji na swoje produkty. 

Udział w tej akcji biorą zarówno duże, ogromne marki, jak i małe, lokalne biznesy. Jest to oczywiście akcja marketingowa, w której profity zbiera zarówno jedna, jak i druga strona. Konsument zyskuje możliwość zakupu produktów po dużo niższej cenie. Bardzo często bez tej promocji klient nie chciałby lub nie mógłby się zdecydować na zakup ze względu na swój domowy budżet.

Przedsiębiorca biorąc udział w Black Friday, zyskuje falę nowych klientów, które po raz pierwszy korzystają z oferty firmy. Mimo że w danym momencie firma zarabia mniej, to w dłuższej perspektywie taki zabieg z pewnością może się jej opłacić. Duża część klientów, która zakupiła produkty w okresie Black Friday, być może powróci do oferty danego sklepu za jakiś czas. Jeżeli będzie zadowolona z zakupu, istnieje również bardzo duża szansa, że będzie ten sklep polecać wśród swoich znajomych bądź rodziny. 

Dlaczego warto zrobić zakupy w Black Friday?

Black Friday to okazja na ogromne obniżki cen produktów, które już dawno chciałeś zakupić. Promocje mogą sięgać nawet kilkudziesięciu procent, więc nie możesz ich przegapić! Koniecznie sprawdź ofertę dostępną na: https://www.mediaexpert.pl/lp,black-friday. Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, ale oczywiście nie musi być to jedyna okazja do zakupów w okresie Black Friday. Każda okazja jest dobra do tego, aby wykorzystać ogromne promocje, które mogą się trafić niestety tylko raz w ciągu całego roku. Zakupy 25 listopada mogą okazać się korzystne nawet w sytuacji, kiedy dany prezent przyda nam się dopiero za kilka miesięcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here