Elektroniczny obieg dokumentów – zmniejsz liczbę papierowych dokumentów w swojej firmie

Fot. Elektroniczny obieg dokumentów
Fot. Elektroniczny obieg dokumentów
Materiał Partnera

Elektroniczne obiegi dokumentów zyskują coraz większą popularność zarówno w dużych, jak i w mniejszych firmach. Niektóre z nich już dawno wdrożyły tego typu rozwiązanie, inne wciąż rozpatrują wszelkie jego zalety oraz wady. Niemniej jednak nie warto się zastanawiać – obieg elektroniczny pozwala zredukować liczbę papierowych dokumentów do niezbędnego minimum!

Czym charakteryzuje się elektroniczny obieg dokumentów?

Głównym zadaniem elektronicznego obiegu dokumentów jest przeniesienie części procesów związanych z funkcjonowaniem firmy do specjalistycznego systemu. Chodzi przede wszystkim o to, aby dokumentacja została zebrana w jednym miejscu, a nie krążyła po firmie w wersji papierowej.

W każdym przedsiębiorstwie zdarzają się sytuacje, w których poszczególne umowy czy faktury są gubione na pewnym etapie procesowania. Powodem jest fakt, iż przechodzą one przez dużą liczbę rąk, zanim cała procedura zostanie zamknięta.

Warto mieć na uwadze, że elektroniczny obieg dokumentów umożliwia nadawanie uprawnień konkretnym osobom, dzięki czemu wybrane dokumenty mogą przeglądać oraz procesować jedynie wytypowani pracownicy. W praktyce pozwala to zachować jeszcze większe bezpieczeństwo danych, zwłaszcza wrażliwych.

Elektroniczny obieg dokumentów umożliwia także archiwizowanie tego, co dotychczas było przechowywane w wersji papierowej. Z drugiej strony, w razie potrzeby, zawsze mamy dostęp do dokumentów, a więc bez problemu możemy je wydrukować.

Więcej na temat elektronicznego obiegu dokumentacji można się dowiedzieć na stronie internetowej https://inewi.pl/Elektroniczny-Obieg-Dokumentow. Warto zapoznać się zwłaszcza z technicznymi aspektami wdrożenia systemu, które okazują się nie być tak skomplikowane, jak może się wydawać. 

Fot. Materiał Partnera / Elektroniczny obieg dokumentów

Dlaczego obieg elektroniczny jest dobry dla naszej planety?

W ostatnim czasie wiele mówi się o ekologicznej odpowiedzialności biznesu – firmy powinny więc korzystać z rozwiązań, które są dobre przede wszystkim dla naszej planety. W jaki sposób elektroniczny obieg dokumentów może się jej przysłużyć? Otóż korzystając z niego, nie musimy drukować dokumentacji ani przechowywać jej w formie papierowej. Większe firmy mogą w ten sposób zaoszczędzić nawet kilka ton papieru rocznie, co okazuje się naprawdę imponującą sumą.

Warto mieć na uwadze, że mniej papieru w firmie to również większy porządek – nie tylko na biurkach, ale również w zakresie tego, kto aktualnie procesuje konkretny dokument. Zwykle bowiem jedna faktura czy umowa przechodzi przez wiele par rąk, dlatego czasami trudno ustalić, gdzie dokładnie może się obecnie znajdować.

Elektroniczny obieg dokumentów to jedno z rozwiązań, które pozwoli każdej firmie rozwijać się i nawiązywać kolejne kontakty. Faktem jest bowiem, że dziś zdecydowana większość przedsiębiorstw korzysta bądź planuje korzystać z nowoczesnych narzędzi, które znacząco ułatwiają pracę. Dzięki temu większość dokumentów przekazuje się w formie elektronicznej. Będąc na bieżąco z nowoczesnymi rozwiązaniami, możemy być bardziej konkurencyjni, a także poszukiwać kolejnych partnerów biznesowych.

Więcej ciekawych narzędzi znajdziemy na stronie inewi – tam też dowiemy się, na jakich zasadach funkcjonują oraz komu są dedykowane. Chcąc rozwijać swoją firmę, warto skorzystać z przynajmniej kilku z nich. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here